دوره های آموزشی

1ـ گرایش مکالمه فصیح (تعلیم اللغة العربية الفصحی)

رویکرد اصلی آموزش در این گرایش، آموختن به زبان آموز در به کارگیری از مهارت‌های چهارگانه زبان بوده و با استفاده از روشهای سمعی ـ بصری به کمک مدرسان توانا و مسلط آموزش داده می شود .

این دوره آموزشی شامل 3 سطح و 12 ترم تحصیلی است :

سطح ترم هر ترم در ماه جلسات در هفته

مقدماتی

(المبتدئة)

4 1.5 18 3 جلسه

متوسطه

(المتوسطة)

4 2 24 3 جلسه

پیشرفته

(المتقدمة)

4 2.5 30 3 جلسه

 *زبان آموز با سپری کردن موفق این دوره ها می تواند به عربی صحبت کند، متون عربی را بخواند و با زبان عربی مطالبی بنویسد.

1ـ گرایش قواعد (تعلیم قواعد اللغة العربية)

آموزش در این شاخه در سه سطح و هر سطح در 4 تـرم تحصیلی صورت می‌گیرد .

 

3- دوره ترجمه: این دوره در 4 سطح برگزار می شود و هدف از تشکیل این دوره ها ایجاد آمادگی لازم جهت شرکت در امتحانات کنکور دانشگاه ها و مترجمی می باشد. این کلاس ها مهارت های لازم جهت شرکت در این امتحانات را به زبان آموزان می دهد.

4 ـ دوره گویش شامی:

با توجه به نیازی که زبان آموزان عربی به گویشهای مختلف دارند تلاش شده است که این گویشها برگرفته از کشورهای عربی و درقالب کتابهایی با متد علمی و آموزشی تألیف شده باشد که گام اول با آموزش گویش شامی (سوریه، لبنان، فلسطین و اردن) برداشته شد و تلاشها برای تألیف کتاب در مورد گویشهای دیگر مانند عراقی خلیجی و مصری نیز در آینده به ثمر خواهد نشست.

کلاسهای گویش شامی شامل 4 ترم تحصیلی و حدوداً 168 ساعت است.

5. دوره گویش عراقی

زبان آموزانی که سطح مقدماتی 4 را به اتمام رسانده ‏اند می‏ توانند در این دوره شرکت کنند. این دوره شامل 4 سطح 21 جلسه‏ ای می‏ باشد و می‏ تواند برای زائرین عتبات عالیات در عراق، بازرگانان و علاقه مندان به گویش عراقی مفید باشد. این دوره می ‏تواند حتی برای ایرانیانی که در ایران با گردشگران یا زائران عراقی که برای گردشگری، تجارت و یا خدمات پزشکی به ایران سفر می‏ کنند نیز مفید باشد.

6. دوره مکالمه آزاد موضوعی

زبان آموزانی که سطح میانی 4 را به اتمام رسانده ‏اند، می‏ توانند برای تقویت مکالمه درباره موضوعات مختلف مرتبط با زندگی روزمره در این کلاس ‏ها شرکت نمایند. در طی این دوره که در 21 جلسه آموزشی برگزار می‏ شود زبان آموزان به تمرین هر چه بیشتر مکالمه و مشارکت گروهی در گفتگو و ارتقاء دانش علمی و مهارتی در گفتگوی عربی در موضوعات فرهنگی، اجتماعی، پزشکی و غیره تشویق می‏ شوند.

ما را دنبال کنید

Untitled

 Untitled-1

Untitled-1

آمار بازدید

امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
تمام بازدیدها
99
3
102
59
235
75
9570

افراد انلاين

We have one guest and no members online