معرفی کالج

دانشگاه فردوسي مشهد به منظور تأمين نيازهاي آموزشي ِكاربرديِ جامعه كه متناسب با پيشرفت‌هاي به روز علم و فناوري است، اقدام به استقرار مجموعه‌اي نظام‌مند تحت عنوان كالج دانشگاه به عنوان اولين كالج دانشگاهي كشور نموده ‌است كه متولی اصلی برگزاری آموزش های عالی آزاد در دانشگاه فردوسی می باشد.

اصلي‌ترين مأموريت اين مجموعه، نظارت بر برگزاري آموزش های عالي آزاد در قالب:

-دوره ها

-سمينار ها

-کارگاه ‌هاي حرفه‌اي، پيشرفته و تخصصي

از سوي دانشکده ها، پژوهشکده ها و واحدهای دانشگاه طراحي و ارائه مي‌شوند و يا اينكه به سفارش و درخواست سازمان‌ مورد نظر (دولتي يا خصوصي) و متناسب با نياز آن‌ها مي‌توانند تنظيم و برگزار گردند. به عبارت ديگر اين عرصه از فعاليت‌های دانشگاه فردوسی مشهد که با نظارت کالج انجام می شود، تنها عرصه‌ای از کسب آموزش عالی در کشور است که نه تنها به دور از موانعی نظير کنکور دسترسی همگان را به کسب دانش و علوم دانشگاهی سهل و آسان می‌نمايد، بلکه بدون تقيد به سرفصل‌های مصوب دروس دانشگاهی، می‌تواند برنامه‌های درسی متناسب با نياز مخاطبان را به عنوان آموزش عالی دانشگاهی برای آنان تنظيم و ارائه نمايد.
 اميد اينکه اين حرکت نوين دانشگاه فردوسی مشهد همچون گذشته بتواند منشأ خير و تحول در سطح جامعه بوده و در ارتقاء و به روز رسانی دانش علمی اين منطقه از کشور مؤثر باشد.

ما را دنبال کنید

Untitled

 Untitled-1

Untitled-1

آمار بازدید

امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
تمام بازدیدها
4
1
5
5
10
1513
9270

افراد انلاين

We have 5 guests and no members online